Pomoc merytoryczna

 

Poradnik - Jak korzystać z platformy e-WSIiZ

(kliknij tutaj aby pobrać)

 

Najczęściej zadawane pytania:

1. Co to jest e-Learning?

E-Learning jest procesem nauczania wspieranym przez narzędzia informatyczne. Dzięki platformie e-Learningowej, która jest specjalistycznym serwisem przeznaczonym do tworzenia środowiska wspierającego e-dydaktykę, można komunikować się ze studentami, tworzyć zadania, zbierać prace zaliczeniowe oraz publikować materiały edukacyjne, lub przeglądać treści w postaci kursów zamieszczonych na platformie.

2. Jakie możliwości stwarza platforma e-Learningowa?

Możliwości są niemal nieograniczone. W zależności od zapotrzebowania można skorzystać z gotowych już rozwiązań, lub też wyjść naprzeciw swoim pomysłom i stworzyć nowe sposoby wykorzystania platformy e-Learningowej. Każdy nowy pomysł ma szansę zostać zrealizowany, a nowe wyzwania będą przyjęte z entuzjazmem. W przypadku e-WSIiZ, docelowo platforma umożliwia po wcześniejszym zarejestrowaniu się dostęp do bazy darmowych i wyspecjalizowanych kursów online.

3. Czym jest Platforma e-WSIiZ i co może mi zaoferować?

Celem Platformye-WSIiZ jest udostępnienie wszystkim zainteresowanym wysokiej jakości materiałów dydaktycznych, które powstawały przez lata działalności Uczelni. E-learning na WSIiZ rozpoczął się w 1996. Byliśmy pierwszą uczelnią w regionie, która na tak dużą skalę zaczęła stosować rozwiązania e-learningowe. Obecnie możemy się poszczycić ogromnym doświadczeniem w organizacji całego procesu zdalnego nauczania. Do tej pory powstało ponad 400 pełnych kursów e-learningowych (każdy składający się wielu pomniejszych modułów). 

Startujemy z 40 kursami pogrupowanymi w 7 kategorii tematycznych: nauki humanistyczne, nauki społeczne, nauki ścisłe, nauki przyrodnicze, nauki techniczne, nauki medyczne i nauki o zdrowiu oraz nauki o kulturze fizycznej oraz materiały dla uczniów. Kategorie te będą w przyszłości rozszerzane.

4. Czy, aby korzystać z platformy muszę mieć doświadczenie i specjalistyczną wiedzę o oprogramowaniu wykorzystywanym do e-Learningu?

Nie, platforma edukacyjna, na której znajdują się wszystkie treści oferowane przez Wyższa Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie została przygotowana w taki sposób, aby nawet osoby niemające styczności z tego typu rozwiązaniami edukacyjnymi mogły w sposób intuicyjny i łatwy poruszać się po systemie i sprawnie z niego korzystać.

5. Czy korzystanie z platformy i treści na niej zamieszczonych wiąże się z jakimiś dodatkowymi opłatami?

W tym momencie wszystkie udostępnione przez WSIiZ kursy znajdujące się na platformie są dostępne za darmo.

6. Czy w przyszłości przewidywane jest rozszerzanie i zamieszczanie kolejnych szkoleń w formie kursów e-learning na platformie?

Docelowo szkolenia zostaną podzielone na te znajdujące się w sekcji:

  • Basic – kursy które pozostaną darmowe i dostępne dla wszystkich,
  • Premium – wyspecjalizowane kursy wysokiej jakości które zostaną udostępnione w późniejszym czasie, otrzymanie do nich dostępu będzie wiązać się z dodatkowymi opłatami. 

7. Czy mogę zamieszczać na platformie materiały których jestem autorem?

W chwili obecnej nie ma funkcjonalności która będzie pozwalała użytkownikom na opracowywanie i publikowanie swoich materiałów w różnej formie. Użytkownik po zarejestrowaniu otrzyma uprawnienia pozwalające na swobodne poruszanie się po platformie i przeglądanie treści na niej zamieszczonych. W przyszłości funkcjonalność platformy zostanie rozszerzona tak, aby można było tworzyć swoje treści i dzielić się nimi z innymi użytkownikami.

8. Na jakiej licencji udostępniane są kursy znajdujące się na platformie?

Otwarte Zasoby Edukacyjne na portalu e-WSIiZ udostępnione są na licencji Creative Commons Uznanie Autorstwa – Użycie Niekomercyjne – Na Tych Samych Warunkach (CC-BY-NC-SA) 3.0 Polska. Szczegóły licencji dostępne są pod adresem: http://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/3.0/pl/legalcode

 9. Mam inny pytania niż te wymienione powyżej, co w tej sytuacji mogę zrobić?

Jeżeli masz inne pytania niż te które zostały zamieszczone powyżej, możesz w każdej chwili użyć formularza kontaktowego w celu wysłania wiadomości e-mail do naszych pracowników, lub użyć telefonu kontaktowego który również został podany w zakładce Kontakt. 


 
 
 

Zaloguj się