Dream about saving money?

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt.

Loga

O PROJEKCIE

Projekt Programista z Klasą  to projekt realizowany przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, współfinansowanego przez Unię Europejską w okresie od 28.07.2017 26.01.2020. Warto dodać, że projekt WSIiZ został oceniony najlepiej wśród wszystkich złożonych propozycji z całej Polski, w ramach unijnego konkursu.

Cel projektu jest  zwiększenie kompetencji w zakresie programowania w grupie docelowej:

• 329  nauczycieli edukacji publicznej,
  • 22 osoby dorosłe,
  • 2457 uczniów klas 1-3
  • Szkoleniami zostanie objętych w sumie 3119.

Planowane działania w projekcie to:

• 16 – godzinne szkolenia dla nauczycieli,
  • szkolenie w formule blended-learning dla  przedstawicieli bibliotek i domów kultury,
  • 30 – godzinne zajęcia lekcyjne dla uczniów.

Platforma e-learningowa e-wsiz.edu.pl będzie służyła wsparciem podczas realizacji szkoleń oraz podczas indywidualnej nauki. Ponieważ platforma jest dostępna bezpłatnie dla każdej osoby chcącej się uczyć, materiały wypracowane w projekcie będą docelowo dostępne dla wszystkich zainteresowanych tematyka programowania. Na platformie znajdują się (lub zostaną umieszczone w najbliższej przyszłości):

• biblioteczka materiałów dydaktycznych
  • baza testów elektronicznych weryfikujących indywidualnie wiedzę użytkowników,
  • forum wymiany pomysłów na nowe programy nauczania oraz zadania,
  • narzędzia do komunikacji synchronicznej i asynchronicznej.

Główne korzyści dla uczestników projektu

• ponad 10 tyś., godzin wsparcia trenerów dla nauczycieli (trener, animator, trener nauczyciel, prelegent – webinarium),
  • doradztwo przez cały okres zajęć pozalekcyjnych dla uczniów (22 miesiące)
  • dostęp do platformy edukacyjnej,
  • sprzęt informatyczny przekazany nauczycielom i  do szkół w ramach projektu,
  • bezpłatne materiały edukacyjne dla nauczycieli i osób dorosłych biorących udział w szkoleniu,
  • gry planszowe przekazane do szkół w ramach projektu.

Artykuły z tej kategorii
Kontakt z nami17 866 14 48